Ogólna zasada działania

Istotą działania technologii E-light 13.1 jest wykorzystywanie w terapii zjawiska selektywnej fototermolizy IPL i bipolarnej fali radiowej RF. Energia świetlna, w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa i uszkadza odpowiednie struktury (teoria selektywnej fototermolizy).


Zwiąkszona skuteczność terapeutyczna
Zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
Niezawodność urządzenia
Zwiększenie komfortu pacjenta
Zastosowania

Epilacja

Fotoodmładzanie

Leczenie

Precyzja

E-light 13.1 dzięki precyzyjnej, intensywnej, pulsacyjnej emisji światła, dobiera czas ekspozycji na wiązkę krótszy od czasu relaksacji termicznej dla docelowej tkanki. Energia skupiona jest tylko na wybranych chromoforach, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Tak precyzyjne działanie zapewnia pełne bezpieczeństwo poddawanej zabiegowi skóry, a przez to komfort dla pacjenta.

Uniwersalność

Własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury - tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny. Prąd RF, przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem pulsującym i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w  skórze, dzięki czemu technologia ta może  być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry.

Delikatność

Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła, a dzięki temu bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i skuteczna. Mniejsza inwazyjność terapii pozwala zminimalizować ryzyko jakichkolwiek pozabiegowych powikłań. Poziom zadowolenia, oraz gwarancja łagodnej metody terapii znacząco wpływa na opinie klientów, które są najważniejszą wizytówką każdego salonu kosmetycznego.

Sposoby oddziaływania na skórę

Epilacja

E-light 13.1 wykorzystuje parametry dobrane z uwzględnieniem fototypu i gęstości skóry, oraz grubości i koloru włosa. Usuwanie nadmiernego zarostu następuje podczas pochłaniania światła przez melaninę zawartą we włosach i przepływ prądu RF. Mieszek włosowy podgrzewany jest do temperatury, która trwale hamuje jego wzrost i niszczy zdolność do regeneracji.

Fotoodmładzanie

 Światło podgrzewa warstwy skóry, które następnie są mocno dogrzewane energią prądu RF. W ten sposób, działając nieszkodliwie na naskórek, możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Efektem zabiegu jest zwiększenie ich elastyczności, a tym samym napięcia skóry. Stymulowana jest produkcja nowych włókien kolagenowych. Ponadto wyrównuje się koloryt skóry dzięki rozjaśnieniu zmian pigmentowych i usunięciu defektów naczyniowych. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, a powrót do normalnego trybu życia natychmiastowy.

Usuwanie zmian naczyniowych

Nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych stosuje się do widocznych pod skórą żyłek i kapilar. Zasada działania polega na podniesieniu temperatury krwi tak wysoko, aby spowodować zniszczenie ścian naczynia, bez niszczenia naskórka oraz otaczających tkanek. Po zabiegu organizm w naturalny sposób usuwa popękane pozostałości, traktując je jako odpady.

Usuwanie trądziku różowawego

Światło pulsujące IPL niszczy beztlenowe bakterie odpowiadające za powstawanie i  rozprzestrzenianie się rumienia trądzikowego. Co najważniejsze - obszary zaczerwienione są usuwane na zasadzie minimalizowania zmian naczyniowych. Połączenie tych dwóch aspektów pozwala na całkowite wyeliminowanie problemu. Od objawów wizualnych, po przyczynę występowania niedoskonałości skórnych.

Usuwanie Trądziku

Wiązka IPL stymuluje porfiryny produkowane przez bakterie trądzikowe Propionibacteriaceae do wytwarzania związku tlenowego, który je niszczy. Bakterie rozmieszczone są powierzchniowo w kanałach gruczołów łojowych. Światło penetruje tkankę wystarczająco głęboko, aby zapewnić odpowiednią efektywność i bezpieczeństwo. Prąd RF powoduje radiotermolizę i atrofię gruczołów łojowych. Zmniejsza to poziom wydzielania gruczołów łojowych.

Usuwanie przebarwień

W tym przypadku oddziaływanie skupia się bezpośrednio na zmianach melaninowych skóry. Światło pulsujące IPL o odpowiedniej długości, atakuje jedynie ciemniejsze obszary, które są podgrzewane i wyeksponowane dla drugiej fazy działania. Prąd RF przenika przez cieplejsze warstwy zmian kolorytu, defragmentując mikrostrukturę melaniny. W ten sposób nadmiar pigmentu jest eliminowany z widocznych warstw skórnych.

Czy masz więcej pytań na temat działania E-light? TAK