Czym jest shr i metoda zabiegowa motion ?

 Innowacja SHR z metodą Motion łączą w sobie wysoką moc średnią, niską gęstość energii oraz dużą częstotliwość. Omawiany sposób epilacji polega na stopniowym zwiększaniu temperatury mieszka włosowego poprzez wielokrotne nakładanie się impulsów o niskiej energii. Skóra jest podgrzewana do momentu, aż zostanie dostarczona do tkanek odpowiednia ilość skumulowanej energii niezbędnej do zniszczenia mieszków włosowych. Metoda Motion nie skupia się tylko na chromoforze włosa - melaninie. Prócz tego powoduje również stopniowe podnoszenie temperatury warstw podskórnych, poprzez ciągłe i wielokrotne przesuwanie głowicy po obszarze zabiegowym, przez co jest bardziej skuteczna. Efektem jest zapobiegnięcie ich ponownemu wzrostowi, bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Zwiększenie komfortu pacjenta
Niezawodność urządzenia
Zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
Wzrost skuteczności terapeutycznej
Atuty

Bezkonkurencyjnie - bezboleśnie

Technologia dla wszystkich

SHR bezpieczny dla opalonej skóry!

Komfort

Odczuwanie bólu związanego z epilacją laserową jest zależne od ilości energii, która jest dostarczana podczas każdego impulsu. Mieszek włosowy niszczony jest w około 50°C, dawka impulsu musi być mocna, co powoduje odczucie bólu w przypadku innych dotychczas stosowanych metod epilacji. Podczas metody Motion, nie następuje jednorazowe silne uderzenie energii, przez co nie ma ryzyka oparzeń, a pacjent nie odczuwa bólu. Jednocześnie głowica cały czas chłodzi naskórek, nie powodując skutków ubocznych, jakimi mogą być poparzenia.

Uniwersalność

SHR  Epil  Motion  jest  skuteczny  bez  względu  na fototyp  skóry,  rodzaj  i  kolor  włosów.  Dzięki  tej technologii  również  opalenizna  nie  stanowi przeciwwskazania.  Możliwe  jest dzianie na każdej partii ciała  zarówno  u  kobiet  jak  i  u  mężczyzn. Dzięki zlikwidowaniu bólu w czasie zabiegu, nawet osoby  wyjątkowo  delikatne  przekonają  się  do trwałego  łatwego  pozbycia  się  uporczywych włosków.

Zdrowie

 Wykorzystanie w głowicy zabiegowej odpowiednich precyzyjnych podzespołów optycznych oferuje parametry SHR w zakresie niskiej podczerwieni. Dzięki temu melanina zawarta w skórze jest chroniona, a terapia może być przeprowadzana na skórze opalonej. Dzięki temu bezpiecznie zaspokajamy potrzeby pacjentów w okresie letnim,  gdy inne technologie nie mogą być stosowane. Daje to ogromną przewagę i poszerza możliwości gabinetu.

 

Sposób oddziaływania na skórę

Trwała redukcja owłosienia - Epilacja SHR

SHR  EPIL  MOTION  realizuje  epilację  poprzez  stopniowe  zwiększanie  temperatury mieszka włosowego  dzięki  wielokrotnemu  nakładaniu  się  impulsów  o  niskiej energii.  Dawka promieniowania i emisja na pole zabiegowe są precyzyjnie sterowane z uwzględnieniem kalibracji w komputerze, gdzie parametry dobierane są indywidualnie do właściwości skóry i włosów. Pulsacyjne wiązki światła emitowane przez urządzenie oddziałują głównie na melaninę (barwnik) włosa. Mieszek włosowy podgrzewany jest do temperatury, która trwale hamuje jego wzrost i niszczy zdolność do regeneracji. Jest to technologia bardzo bezpieczna dla fotoepilacji ciemnej karnacji czyli fototypu od III do V (w przeciwieństwie do E-light), ponadto SHR umożliwia wykonywanie sesji na pacjentach opalonych. SHR EPIL MOTION  jest dobrą alternatywą dla dotychczasowych technologii zwłaszcza w trudnych przypadkach, takich jak cienkie i jasne włosy, zarówno twarzy i ciała. Jest to technologia skuteczna i bezpieczna podczas przenikania energii, a co najważniejsze całkowicie bezbolesna.

Czy masz więcej pytań na temat działania SHR? TAK